Krbová kamna mohou být vhodnou alternativou, nemáte-li možnost si pořídit krb. Jsou výrazně levnějším řešením, zabírají mnohem méně prostoru a jejich zprovoznění nevyžaduje náročné stavební úpravy. Moderní designy krbových kamen umí dokonale doplnit každý interiér.

Krbová kamna

Krbových kamen je na našem trhu velký výběr. Ať už z hlediska způsobu vytápění nebo druhu používaného paliva, tak samozřejmě i z hlediska designového. Najdete krbová kamna sálavá nebo s výměníkem tepla - teplovzdušná či teplovodní, krbová kamna na dřevo, dřevo a uhlí či dřevěné pelety. Kamna jsou vyráběna v různých designech - plechová, kachlová, s keramikou či kamenem nebo pískovcem, otočná atd. Rozhodně je vždy z čeho vybírat.

Stejně jako u krbových vložek i u krbových kamen platí, že by vám s jejich výběrem měl pomoci odborník. Pak budete mít jistotu, že budou splňovat vaše představy ohledně funkčnosti, ale zároveň se budete moci spolehnout na to, že jste si pořídili krbová kamna kvalitní, která nebudou po dvou sezónách na odpis. Také zde platí, že na kvalitě se prostě nedá ušetřit. A protože ne jen krb, ale i krbová kamna vám pomohou ušetřit znatelnou sumu na spotřebě drahých energiích, musí se vám taková investice vyplatit a brzy vrátit.

Kdy mohou být krbová kamna ideálním řešením?

 • chcete ušetřit na drahých energiích a mít možnost nezávislého přitápění či vytápění
 • toužíte po krbu, ale z nějakého důvodu si ho nemůžete pořídit
  • investice do stavby krbu není možná - investice do krbových kamen je mnohem nižší
  • prostorová dispozice pro stavbu krbu je nevyhovující - krbová kamna nejsou tak náročná na prostor jako krb
  • zatížení podlahy stavbou krbu není možná - krbová kamna nemají tak vysoké nároky
 • chcete vytápět či přitápět v jedné místnosti či menším prostoru
 • prostě si jen chcete užívat pohodu u kamen sálajících příjemné teplo a stejně jako
  u krbu si dopřát uklidňující pohled na hořící dřevo
Co pro vás můžeme udělat?

 • v rámci bezplatné konzultace vám pomůžeme s rozhodnutím, zda jsou krbová kamna pro vás tím pravým řešení
 • spočítáme vám výkon spotřebiče, který bude potřebný pro realizaci vašich požadavků
  na přitápění či vytápění
 • zkontrolujeme váš komín, jak vyhovující je pro výkon budoucího připojeného topidla a případně doporučíme a zajistíme jeho úpravu - pokud komín nemáte, prostě vám ho postavíme
 • doporučíme vhodný a kvalitní typ krbových kamen od spolehlivého výrobce
 • vámi vybraná krbová kamna přivezeme a nainstalujeme
 • poskytneme vám záruční i pozáruční servis
Pro pořízení krbových kamen vám doporučíme například tyto výrobce: Romotop, HS Flamingo, Profi Krby, BeF Home, Jotul Group, Hoxter, Spartherm a další.

Jaká krbová kamna vybrat a od kterého výrobce? Svěřte tento úkol nám. Jsme prodejci a partnery většiny našich i zahraničních výrobců. Prodáváme za ceny dané výrobcem, zajišťujeme montáž, záruční i pozáruční servis.

 

Prodej, doprava, montáž

Ohledně bezplatné konzultace, koupě, následné montáže a zapojení krbových kamen nás kdykoli kontaktujte telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím našeho formuláře. Též můžete navštívit jednu z našich kamenných prodejen. Krbová kamna si můžete také předem vybrat přímo v katalozích na stránkách výrobců, poté nás stačí kontaktovat ohledně jejich dodání, dopravy a montáže. Naše služby nabízíme již v sedmi krajích ČR.